Info ze západu

V pátek jsem cestou z práce při západu slunce zavítal na vrch Vítkov. Vyfotil pár fotek osvětlených zapadajícím sluncem. Borovici, žižkovský TV vysílač a samozřejmě památník s Janem Žižkou v čele… vše zařazeno do galerie fotosměs únor 2008. Při sestupu jsem začal fotit a pozorovat stavbu „Nové spojení“.
Na východním konci etakády (11. a 12. pole) to vypadá, že je připraveno na betonáž horní desky, že by zítra 🙂 ? Na západní straně Trocnovské zbourána stávající ošklivá zeď. Vybetonován další kus zdi pod Husitskou, připraveno obloukové bednění pro její hlavu, aby opticky navazovala na již stávající zeď. Probíhá, z mého pohledu, uklízení celého staveniště pod estakádou, bylo odvezeno spouta materiálu a stavebních buněk… Pod prvním polem estakády Masarykovo zbývá už jen pár stojek skruže (možná tam mají zůstat) Mizí i podkladové panely, byl ohrazen průchod staveništěm. Jak to na západě vypadalo v pátek odpoledne můžete posoudit v galerii.

Pokud to půjde… pořídím v sobotu pár fotek ze sundavání příčných íček přes Husitskou, případně další stavební ruch.

Na Hlaváku pokračují obrovské přesuny materiálu. Nejprve se třídí na mobilní třídičce a následně odváží dlouhými Švestkami Seifertovou, Olšanskou a ulicí Jana Želivského kamsi… Zpět Švestičky přijíždí po Vinohradské třidě a magistrále. Počítám, že příští týden přinesu obsáhlejší fotoreportáž 🙂 Dnes jen pár fotek ze severu opět v galerii…

Leave a Reply